Telatům do 18 let vstup zakázán.

© 2024 Zlatá kráva. Vytvořeno v Beneš & Michl

O pivovaru

O pivovaru

PIVOVAR Zlatá kráva

Jsme farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku.

Vizí je vařit pivo z kvalitních surovin, zákazníkům dodávat pivo v nejlepší kvalitě a být k dostání nejen v ČR. Toho chceme dosáhnout díky zkušenostem v gastronomii, farmářství a marketingu.

Jak to bylo

poslouchej, jak to celé bylo

Na začátku této pivní cesty stojíme dvě rodiny - Sochorovi a Sladkých. Společně jsme tak v roce 2018 odstartovali rodinný projekt - pivovar Zlatá kráva. Vaříme spodně i svrchně kvašená piva a speciály pod taktovkou sládkové Žanety Petružálkové.

pivovar

Budova pivovaru Zlatá kráva má své kořeny zakotveny už ve druhé polovině 19. století, kde na místě původně stával Turkův pivovar. V roce 1938 objekt dokonce sloužil jako stáčírna plzeňského pivovaru. Chátrající budovu jsme koupili od původního majitele Ferdinanda Jiskry, který ve svých 84 letech dohlížel na první uvařenou várku piva Zlatá kráva. Na jeho počest se teď vaří polotmavá 13 Jiskra.

Pivovar Zlatá kráva je spolu s Pivním hotelem, lázněmi a wellness součástí areálu U Zeleného stromu. Najdete tu také ale hotel U Zeleného stromu, restauraci Švejk a společenský sál. 

ŽANETA PETRUŽÁLKOVÁ
ŽANETA PETRUŽÁLKOVÁ
sládková

Převzala rodinné řemeslo od svého otce a její srdce bije pro pivovar. Nejraději má spodně kvašená piva.

TOMÁŠ SLADKÝ
TOMÁŠ SLADKÝ
obchod a marketing

Vymýšlí kreativní kraviny kolem pivovaru a stará se o to, aby se pivo dobře prodávalo. Ujíždí na pivních speciálech.

RADOVAN SOCHOR
RADOVAN SOCHOR
ředitel

Má na starosti lidi v pivovaru, výrobu a čísla. Je to klasik, pije 12 Plnotučnou.

, objednej se
na exkurzi pivovaru :-)

Chci vědět víc >

loading